BTK, 29. BEREC/IRG GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI

9.12.2016

2016 yılı IRG Başkan Yardımcısı olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanımız Dr. Ömer Fatih Sayan, Berlin’de gerçekleşen 29. IRG/BEREC 2017 Genel Kurulu'na katıldı.


Avrupa Birliği (AB) mevzuatının uygulanmasında ortak bir anlayış belirlenmesi ve elektronik haberleşme sektörüne yönelik düzenlemeler arasında kıyaslama yapma imkânı sağlanması amacıyla Avrupa ülkelerinin elektronik haberleşme alanındaki düzenleyici kurumlarının Avrupa Birliği Komisyonu ile bir araya geldiği bir platform olan BEREC (Avrupa Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Kurumu - Body of European Regulatorsfor Electronic Communications) ve IRG (Bağımsız Düzenleyiciler Grubu – Independent Regulators Group) Genel Kurulları 8-9 Aralık 2016 tarihleri arasında Berlin'de gerçekleştirildi.


Berlin'deki toplantılara, 2016 yılı IRG Başkan Yardımcısı olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Kurul Üyeleri ve uzmanlar ile birlikte katıldı.


Toplantıda, AB üyesi ülkelerin yanı sıra; bazı  EFTA (European Free Trade Area – Avrupa Serbest Ticaret Alanı) ülkeleri ve  AB’ye aday olan ülkelerin ulusal düzenleyici kurumları bir araya geldi. Yeni telekomünikasyon düzenleyici çerçeve önerisi hakkındaki son gelişmeler de dahil olmak üzere, AB’nin elektronik haberleşme sektörüne yönelik gündemi ele alındı. BEREC/IRG 2017 yılı Yönetim Kurulu seçimleri de toplantının ana gündem maddeleri arasındaydı.


IRG Genel Kurulu sonrasında, AB üyesi olmayan üyelerle, IRG Başkan Yardımcısı olarak Dr. Ömer Fatih Sayan’ın ev sahipliğinde kahvaltı toplantısı yapıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Eskişehir Yolu 10.Km No:276 06530 Çankaya/Ankara
© 2017 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - Tüm Hakları Saklıdır