TÜRKSAT ŞEHİTLER ANITI AÇILDI

18.7.2017

TÜRKSAT ŞEHİTLER ANITI AÇILDI

15 Temmuz darbe girişiminde TÜRKSAT'a yönelik saldırıda şehit olan Ahmet Özsoy ve Ali Karslı ansına yaptırılan TÜRKSAT Şehitler Anıtı 15 Temmuz’un yıl dönümünde açıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminde TÜRKSAT'a yönelik saldırıda şehit olan Ahmet Özsoy ve Ali Karslı ansına yaptırılan TÜRKSAT Şehitler Anıtı'nın açılışını gerçekleştirdi. Programa Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TÜRKSAT şehitlerinin aileleri, TÜRKSAT Genel Başkanı Cenk ŞEN, BTK Kurul Üyesi Musa Şahin’de katıldı.
Türk milletinin darbe girişiminde tankların, tüfeklerin, helikopterlerin karşısında durduğunu vurgulayan Arslan, tüm şehitlerin mekanının cennet olması dileğinde bulundu.

O gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısının vatandaşa doğru ulaşmasının ve milletin doğru bilgilenmesinin önemi dikkate alındığında Ahmet Özsoy ve Ali Karslı ile gazilerin çabalarının daha iyi anlaşılacağını dile getiren Arslan, "O geceki yayınların sağlıklı şekilde 80 milyona erişmesi lazımdı. Hainler bu bilginin erişmemesinin ne kadar önemli olduğunu biliyorlardı. Bunu bildikleri için başta TÜRKSAT olmak üzere internet ve telefonların kesilmesi dahil birçok hedef seçtiler. Ancak hainler arkadaşlarımızın görevlerinin kutsalığını bilerek, şehadet şerbeti içmeyi göze alabileceğini hesaba katmamışlardı." diye konuştu.

Bakan Arslan, 15 Temmuz gecesi doğru bilgilerin millete ulaşması ve "darbe bildirisinin" TRT'den yayınını durdurmak için olağanüstü gayret gösteren tüm personele teşekkür etti.

Ulaştırma sektöründe çaba gösteren büyük ailenin gelecek nesillere daha iyi şartlar sunabilmek için geceyi gündüze katarak çaba gösterdiğini anlatan Arslan, tüm bunları yaparken görevlerinin kutsallığı anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

Böyle bir milletin evladı olmaktan, o gece ülkenin geleceği için için şehit olan olmayı göze alanların kardeşi olmaktan gurur duyduklarını vurgulayan Arslan, "Hainlerin her zaman hainlik yapabileceklerini, her zaman birilerine maşa olabileceklerini unutmadan, unutturmadan bu gururu yaşamalıyız." dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Eskişehir Yolu 10.Km No:276 06530 Çankaya/Ankara
© 2017 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - Tüm Hakları Saklıdır